Energie stáhla čtyřgólové manko, s Motorem ale podruhé padla

Druhý zápas předkola play-off byl 40 minut v režii Motoru, který vedl po dvou třetinách nad Energií 4:0. Karlovarské zmrtvýchvstání započal Filip Koffer ve 47. minutě. Během následujících jedenácti minut se energetikům podařilo srovnat a utkání tak dospělo do prodloužení, v němž Milan Gulaš vystřelil výhru Motoru a druhý bod série.
Tipsport extraliga, PŘ2, čt 7.3.2024, České Budějovice, Budvar aréna
Motor České Budějovice
5:4p
1:0, 3:0, 0:4 – 1:0
Branky a nahrávky: 17:03 Harris (Doudera, Gulaš; 5/5), 22:02 Pech (Harris, Štencel; 5/4), 27:33 Gulaš (Pech, Štencel; 5/4), 30:24 Kubík (Hovorka, Pýcha; 5/4), 61:40 Gulaš (Kondelík; 5/5) – 46:41 Koffer (Redlich; 5/5), 49:43 Kangasniemi (Procházka, Rachůnek; 5/4), 50:43 Hladonik (Plutnar; 5/5), 57:20 Rachůnek (Huttula; 5/5). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Ondráček, Zíka. Diváci: 5803. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. Střely na branku: 41:35 (13:16, 18:7, 7:11). Zblokované střely: 8:14. Hity: 5:0. Vhazování: 28:39. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.
diváci5803
Motor České Budějovice: Hrachovina – Gulaši, Hovorka, Štencel, Pýcha, Doudera, Kachyňa – Přikryl, Kondelík, Gulaš – Harris, Kubík – Toman, Pech, Valský – Chlubna, Koláček, Vopelka.
HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Mikyska, Bartejs, Huttula, Plutnar, Havlín, Stříteský, Dlapa – Kangasniemi, Černoch, Tomeček – Rachůnek, Gríger, Procházka – Redlich, Hladonik, Kružík – Koffer, Kofroň, Bernovský.

Druhé klání série nabídlo už v úvodní dvacetiminutovce několik solidních šancí na obou stranách. Energetikům byly nabídnuty dvě přesilové hry, ale ani v jedné z nich se gólově neprosadili. Naopak Motor v 18. minutě potrestal špatné střídání hostů a Karlovarští darovali Českým Budějovicím úvodní branku. Brant Harris se potřetí v sérii zapsal na listinu střelců, tentokrát střelou do horních patek Frodlovy svatyně - 1:0.

Druhá třetina byla suverénně v režii Jihočechů. Ve 23. minutě využil početní převahu Lukáš Pech, který vymetl pavučiny v horním rohu karlovarské brány - 2:0. Další šanci Motoru však zlikvidoval Dominik Frodl na poslední chvíli a zkazil radost už jásajícím se domácím fanoušků. V další přesilové hře ale Budějovice znovu zaúřadovaly, když Milan Gulaš svou ránou navýšil náskok - 3:0. V polovině hrací doby vyzrál na gólmana Energie Adam Kubík střelou nad vyrážečku - 4:0.

Za tohoto stavu se vstupovalo do závěrečného dějství a asi by se našlo jen pár jedinců, kteří by věřili ve srovnání nebo obrat. Karlovarští si své gólové dovednosti ale nechali až na závěr a ve 47. minutě se začal stav pomalu měnit. Filip Koffer snížil na rozdíl tří branek a Energie se v zápase poprvé nadechla - 4:1. V 50. minutě zadělali Západočeši na velké drama. V přesilovce nejprve snížil Iikka Kangasniemi, který zůstal volný v předbrankovém prostoru a nedal Hrachovinovi žádnou šanci - 4:2. Přesně o minutu později zvedl naděje hostů Jan Hladonik, jenž našel mezeru mezi rukou a tělem českobudějovického brankáře - 4:3. Slibně se vyvíjející utkání pro Motor nakonec skončilo po základní hrací době za stavu 4:4, když nenápadnou střelu Tomáše Rachůnka nechal Dominik Hrachovina zapadnout za svá záda a o vítězi druhého utkání rozhodovalo prodloužení.

Už po několika málo vteřinách po začátku nastavené hrací doby rozezněl Harris tyč za Frodlem. Další akce Budějovic už byla úspěšná. Milan Gulaš se postaral o vítěznou trefu. Energie si vzala ještě trenérskou výzvu, a však branka byla uznána a série se přesouvá do Karlových Varů za stavu 2:0 pro Motor.